042 791 043 / Trg kralja Tomislava 13, 42250 Lepoglava

slika_dv_naslovna_13.png

POSJETA LJEKARNI PREDŠKOLSKE SKUPINE

Već 12. puta za redom 29.listopada obilježava se Dan ljekarni.Tom prilikom djeca predškolske skupine posjetila su lepoglavsku ljekarnu Žulić.

 

U razgovoru,prije samog posjeta, djeca su ispričala kako u ljekarnu idu po lijekove kad su bolesni, te da ljekarna služi da bi u njoj bili lijekovi.Također su znali da  lijekove u ljekarnu dobiju kad im liječnik napise recept.

Djelatnici ljekarne djeci su pokazali i objasnili kako i gdje primaju lijekove kad ih kamion doveze, zašto ih spremaju u ladice, na police ili hladnjak. Također su djeci objasnili  da lijekove treba uzimati na pravilan način, kako liječnik propiše,  te da ih ne smiju uzimati niti dirati sami, bez roditelja ili nekog starijeg.

Najviše oduševljenja kod djece izazvali su pokusi u kojima miješanjem sastojaka dolazi do mijenjanja boja ili do " erupcije" i stvaranje pjene.

Svako dijete pomoglo je u miješanju sastojaka za dječju kremu.

Ljekarnici su djeci govorili i o važnosti pravilne i uravnotežene prehrane, pa su djeci i pripremili sušeno voće  kojim su ih i počastili.

Za kraj druženja djeca su se izvagala i doznala svoju težinu te se poigrala u dječjem kutiću.