042 791 043 / Trg kralja Tomislava 13, 42250 Lepoglava

slika_dv_naslovna_13.png

PREDŠKOLCI POSJETILI BANKU

Povodom Svjetskog dana štednje 31. listopada predškolska skupina "Bubamare" posjetila su poslovnicu Zagrebačke banke u Lepoglavi.

Prethodile su aktivnosti u vrtiću pa su tako djeca izrađivala "kasice prasice", novčanike, preslikavala i izrezivala novac za igru... Posjet banci bio je zanimljiv djeci. Upoznala su prostor i ulogu djelatnika u njoj. Djeca su doznala gdje se čuva novac, gdje izrađuje, čemu služe kartice i bankomati, tko sve može štedjeti. Djelatnici banke darivali su djecu štednim kasicama kako bi ih potaknuli na štednju. Djeca su dobila zadatak nacrtati pčelicu - zaštitni znak dječje štednje. Nakon posjete djeca su zaključila da je štednja dobra i da će i oni početi štedjeti.